Головна мішень – цінності й ідеали: досвід холодної війни для України

Об этом сообщает pisali.in.ua со ссылкой на СМИ.

Гібридна війна – це не винахід останніх п’яти років. Вона ведеться давно, й методи її для професіоналів досить зрозумілі. Звичайно, сьогодні послуговуються новітніми технологіями, новими платформами тощо, але мета та дії, в принципі, аналогічні. Фронт цієї гібридної війни змістився на Схід – із Берліна в Україну. І це ситуації, до яких ми маємо пристосовуватися.

Процитую сьогодні у своєму блозі відомого фахівця радянської пропаганди, дезінформації та підривної діяльності, колишнього співробітника КДБ, який працював у відділі політичних публікацій у радянському пропагандистському "Агентство печати "Новости", Юрія Безменова. Він утік на Захід ще в 1970-х. У своєму інтерв’ю (A Conversation with Yuri Bezmenov (Videotape). Westlake Village, CA: American Media) він розповідає про те, що варто було очікувати від радянської влади американцям в 1980-х, але, в принципі, більшу частину його коментарів і рекомендацій спокійно можна застосувати й до сучасної України. Адже Україні так само необхідно готуватися до дій Росії, щоб розуміти, яким чином цьому можна протистояти.

Безменов: "Ідеологічна підривна діяльність – це процес, який є законним і відкритим. Ви бачите його вашими власними очима. Це не має ніякого відношення до шпигунства. Я знаю, що розвідники мають романтичніший вигляд. Ймовірно тому ваші голлівудські продюсери божеволіють від фільмів про Джеймса Бонда. Але в дійсності головний акцент роботи КДБ лежить не у зборі інформації. На мою думку й думку багатьох неповерненців мого калібру, приблизно 15% часу, грошей і трудових витрат використовуються безпосередньо на шпигунство. Решта 85% – це повільний процес, який ми називаємо або ідеологічною підривною діяльністю, активними заходами, або психологічною війною. Це означає: змінювати сприйняття дійсності кожного американця, незважаючи на достатню кількість інформації. Ніхто не буде в змозі зрозуміти, як захищати інтереси сімей, суспільства та країни в цілому. Це величезний процес промивання мізків, який йде дуже повільно і розділений на чотири основні стадії.

Перша – деморалізація. Потрібно від 15 до 20 років, щоб деморалізувати націю. Чому так багато? Тому що це мінімальне число років, необхідних для навчання одного покоління студентів у країні передбачуваного супротивника. Іншими словами, ідеологія марксизму-ленінізму накачується в м’які голови принаймні трьох поколінь американських студентів, що не оскаржується і не врівноважується американськими цінностями, американським патріотизмом...

Результат? Результат ви можете бачити: люди, які отримали вищу освіту в 1960-х, тепер займають відповідальні посади в уряді, бізнесі, засобах масової інформації, системі освіти. Ви не можете їх обійти. Ви не можете позбутися їх. Вони заражені. Вони запрограмовані, щоб думати й реагувати на певні стимули в певному вигляді. Ви не можете змінити їхній спосіб думок, навіть якщо ви надасте їм усю інформацію та докази. Навіть якщо ви доводитимете, що біле – це біле, а чорне – це чорне, ви все одно не зможете змінити їхнього сприйняття та логіки їхньої поведінки. Іншими словами, для цих людей процес деморалізації завершений і незворотній. Щоб позбавити суспільство від цих людей, вам буде потрібно ще 15 або 20 років, щоб навчити нове покоління патріотично налаштованих, що володіють здоровим глуздом людей, які діяли б на користь і в інтересах суспільства Сполучених Штатів".

Таким чином, Безменов описує процес, який повністю змінює спосіб думок. Він каже про те, що після ідеологічної обробки люди вже будуть запрограмовані, схильні до сприйняття радянського/імперського способу мислення.

Безменов: "У результаті психологічного удару, коли в майбутньому вони побачать, чим є "красиве суспільство рівності та соціальної справедливості" насправді, очевидно, вони повстануть. Вони стануть дуже нещасними і розчарованими людьми, а марксистсько-ленінський режим не допускає наявність таких людей. Вочевидь вони приєднаються до інакомислячих – дисидентів.

У майбутньому ці люди просто будуть розчавлені, як таргани, за критику уряду. Ніхто не збирається платити їм за їхні гарні та шляхетні ідеї щодо рівності. Це те, чого вони не розуміють, і це, звісно, буде найбільшим ударом для них.

Наступна стадія – дестабілізація. Цього разу підривника не обходять ваші ідеї, схеми споживання, що ви їсте нездорову їжу та стаєте товстими і в’ялими. Це більше не має значення. Це займає всього від двох до п’яти років, щоб дестабілізувати націю. Найвразливішими є економіка, міжнародні відносини та система безпеки. Ви можете явно це бачити в деяких делікатних сферах як безпека й економіка.

Наступна стадія – звичайно, криза. Може знадобитися всього шість тижнів, аби привести країну до межі кризи. Ви бачите це зараз в Центральній Америці. А після кризи, коли відбуваються насильницькі зміни у владі, структурі й економіці, у вас настає період так званої нормалізації, який триватиме нескінченно. Нормалізація – це цинічний вираз, запозичений із радянської пропаганди. Коли радянські танки рушили до Чехословаччини 1968-го, товариш Брежнєв сказав: "Тепер ситуація в братській Чехословаччини нормалізується".

Перша річ, яка приходить на думку – звичайно, повинно бути дуже сильне національне зусилля з навчання людей у дусі реального патріотизму, це номер один. Друге – необхідно пояснити реальну небезпеку соціалізму, комунізму, держави "загального благоденства", уряду "великого брата". Якщо люди не зможуть зрозуміти насування загрози свого розвитку, ніщо ніколи не зможе допомогти Сполученим Штатам. Ви можете попрощатися зі своїми свободами, вся ця свобода зникне, випарується через п’ять секунд, ваші дорогоцінні життя зокрема. У той момент, коли принаймні частина населення Сполучених Штатів зрозуміє, що небезпека реальна, вони повинні будуть змусити свій уряд, я не говорю про відправку листів, підписання петицій та іншої подібної шляхетної діяльності. Я говорю про те, що вони повинні будуть змусити уряд Сполучених Штатів припинити допомагати комуністичному урядові".

Не можна нехтувати вивченням методів, які використовують зараз російські пропагандисти для дестабілізації ситуації на території України. Необхідно вивчати процес підривної діяльності, зробити висновки та використати їх для протидії інформаційній війні. Зрозуміло точно одне – головне, що вони атакуватимуть й атакують останні п’ять років – це наші ідеали та цінності.

Також треба враховувати, що Росія не стоятиме на місці й не повторюватиме своїх помилок. Вони будуть удосконалювати і стратегію і тактику ведення гібридної війни.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram

Тетяна ПОПОВАДжерело статті: “http://uainfo.org/blognews/1562596071-golovna-mishen-tsinnosti-y-ideali-dosvid-holodnoyi-viyni.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя